پنج‌شنبه 10 خرداد 1397

جراحی بینی آقایان

جراحی بینی آقایان

عمل رینوپلاستی به مرور در میان آقایان نیز طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است . هدف اصلی از جراحی بینی آقایان اصلاح شکل بینی و همچنین اصلاح اختلالات تنفسی می باشد .

 

 

 

جراحی بینی آقایان

در جراحی بینی آقایان بایستی چه معیار هایی رعایت شود ؟

  • مهم ترین معیاری که باید در جراحی بینی آقایان رعایت شود حفظ مردانگی بینی می باشد .
  • باید بینی متناسب با شکل و اندازه ی صورت عمل شود و نباید بیش از کوچک یا بزرگ باشد .
  • نوک بینی آقایان نباید به حالت منگنه ای یا نوک تیز در آید و حالت غیر طبیعی به خود بگیرد .

مشکلات بینی آقایان که نیاز به جراحی دارد شامل چه مواردی می باشد ؟

در برخی موارد اگر نوک بینی حالتی غیر عادی داشته باشد به صورتی که یک طرف نوک بینی با طرف دیگر آن مغایر باشد می توان با استفاده از جراحی بینی آقایان این مشکل را رفع نمود . برای رفع مشکل کجی بینی که ناشی از شکستگی یاانحراف استخوان ها ایجاد شده نیز می توان از جراحی بینی آقایان کمک گرفت . در برخی موارد نیز نوک بینی بیش از حد جلو آمده است و فرمی غیر طبیعی به خود گرفته است و نیازمند انجام عمل رینوپلاستی می باشد . برخی افراد نیز دارای بینی پهنی می باشد که این پهنی گاهی بر اثر ساختار استخوانی بینی و گاهی به دلیل ضخیم بودن پوست اطراف بینی اتفاق می افتد لذا جراح می تواند به وسیله ی جراحی بینی مشکل را برطرف سازد . بعضی از افراد هم از وجود قوز بر روی بینی خود رنج می برند لذا با استفاده از جراحی بینی آقایان می توان به راحتی قوز موجود بر روی بینی را رفع نمود و فرمی ایده آلی برای بینی ایجاد کرد . لازم به ذکر می باشد خیلی از افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند یک بار جراحی بینی انجام داده اند ولی از نتیجه ی کار ناراضی اند لذا می توان برای اصلاح فرم بینی عمل شده نیز عمل جراحی بینی انجام داد .

عمل جراحی بینی آقایان به دو روش باز یا بسته قابل انجام است به طوری که در روش بسته برشی در ناحیه ی دیواره ی بین دو سوراخ بینی ایجاد نمی شود ولی در روش باز این قسمت برش داده می شود و مطمئنا جراح دید بهتری خواهد داشت و بهتر به رفع اختلالات موجود می پردازد و پس از اتمام کار ناحیه ی برش داده شده بخیه می شود و به حالت قبل باز می گردد .

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.