شنبه 10 شهریور 1397

کلینیک زخم

کلینیک زخم


کلینیک زخم به مجتمع پزشکی گفته می شود که در آن پزشکان مختلف به تشخیص و درمان انواع زخم مانند زخم بستر، زخم سوختگی، زخم جراحی و... می پردازند. این کلینیک ها به صورت دائمی و برخی نیز به صورت شبانه روزی خدمت متنوع و بسیار با کیفیتی را به بیماران و مراجعان ارائه می کنند، خدماتی که برای نجات بیمار از عوارض زخم و همچنین دردهای بعدی آن بسیار مهم و حیاتی است.


پزشکان این کلینیک از بالاترین سطح تخصص و امکانات استفاده می کنند تا بهترین خدمات را ارائه نمایند. همچنین به دلیل اهمیت بسیار بالای فعالیت و خدمات آنها به بیماران، کلینیک زخم یکی از مهمترین ها در این زمینه می باشد.در کلینیک زخم چه زخم هایی پیشگیری و درمان می شود؟


احتمالاً تا حدودی نسبت به انواع زخم هایی که بیماران را به شدت می آزارد آشنایی دارید. زخم هایی مانند زخم های عفونی، زخم بستر و... . اما در این قسمت سعی داریم موارد بیشتری را ذکر کرده تا آشنایی با این کلینیک ها بیشتر و کامل تر شود. با ما همراه باشید.


زخم هایی که در کلینیک زخم درمان و همچنین با اصول صحیح مراقبتی، پیشگیری می شود از این قرارند:


زخم پای دیابتی و نوروپاتیک


زخم بستر ( زخم فشاری )


زخم بعد از انجام برخی عمل ها


زخم سرطانی و بدخیم


زخم نارسایی عروقی


زخم انواع سوختگی ( سوختگی ناشی از اسید، آتش، برق و... )


Infectious and sore wounds


زخم محل جراحی و شکستگی های باز ارتوپدی


زخم نارسایی عروقی ( شریانی و وریدی )همانطور که مشاهده می کنید کلینیک زخم با بیماری ها و مشکلات بزرگی و مهمی سروکار داشته و هر روزه در حال مداوا و درمان عدۀ زیادی از بیماران است. پزشکان این مراکز در گروه های مختلف تقسیم بندی شده اند و هر کدام با نظم و قانون مشخصی با توجه به تخصص خود در حال درمان و مداوای بیماران هستند.
درمان کدام یک از این زخم ها مهم تر و تخصصی تر است؟


شاید سؤال عجیب و البته نادرستی باشد، زیرا هر کدام از این بیماری ها دردها و مشکلات سخت و دردناکی خواهند داشت در نتیجه نمی توان مقایسه ای دقیق بین آنها کرد. اما برخی از آنها مثلاً زخم پای دیابتی با توجه به اهمیت و خطرناک بودن بیماری دیابت و همچنین زخم پا، می تواند هم برای بیمار و خود پزشک بسیار مهم و حیاتی باشد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد